Projekcija filma

Autor: Marica Kašćelan, 20. 3. 2014.

Dana 12. ožujka 2014. održana je treća projekcija filma koju je organizirao učenik Lovro Pergar. Ovoga puta prikazivao se film, žanra horor fantazija, „Abraham Lincoln: Lovac na vampire“.

Amadea Mokos

Film istražuje tajni život američkog predsjednika Abrahama Lincolna u 16. stoljeću te njegovu neispričanu priču koja je obilježila američki narod. Radnja filma odonosi se na priču o Lincolnu, kojem je umrla majka kada je imao devet godina. Kada je saznao da ju je ubio vampir zbog nekog očevog duga, zakleo se na krvavu osvetu i cijeli svoj život posvetio istrebljivanju vampira. O tome kako je provodio slobodno vrijeme dok nije bio zauzet predsjedničkim dužnostima marljivo je zapisivao u svoj dnevnik.

Amadea Mokos