Županijsko natjecanje soboslikara-ličioca
Autor: Krasnodor Mikša, 3. 2. 2020.

U našoj je školi održano županijsko natjecanje u vještini Soboslikarstvo za kvalifikaciju i sudjelovanje na međužupanijskom i državnom natjecanju CroSkills.

Kako smo jedina škola u Županiji koja obrazuje soboslikare-ličioce, sudjelovali su samo učenici naše škole, koji će odmjeriti snage i znanje s ostalim učenicima na međužupanijskoj razini.

Sudjelovali su Renato Dumbović, Vedran Oreški i Matija Meštrović, učenik 3. d razreda, koji je i bio ukupni pobjednik osvojivši 83 boda, 9 više od drugoplasiranog.

Samo natjecanje sastojalo se od tri radna zadatka u trajanju 4 sunčana sata: povećanje dekorativnog uzorka preko mreže, krojenje, lijepljenje i spajanje tapete s uzorkom i lakiranje trodimenzionalne drvene podloge lakom na bazi vode.

Stručno povjerenstvo činili su Franjo Šćapec, sobosl. ličilac, Borna Demel, ak. slikar, i dr. Art Robert Kuhar, predsjednik povjerenstva koji je izradio i zadatke za natjecanje i ocjenjivačku rešetku.