Izvanučionička nastava u Italiji
Autor: Krasnodor Mikša, 6. 2. 2020.

30. i 31. siječnja 2020. učenici Poljoprivrednog učilišta naše škole sudjelovali su na stručnoj ekskurziji, izvanučioničkoj nastavi u Italiji.

Učenici za zanimanje agrotehničar, poljoprivredni gospodarstvenik i mehaničar poljoprivredne mehanizacije  posjetili su siranu Latteria Agricola Venera Vecchia Società agricola cooperativa gdje su se upoznali s tehnologijom proizvodnje svjetski poznatog sira parmezana.

Centralno mjesto stručne ekskurzije bio je sajam poljoprivrede Fieragricola u Veroni na kojem su prikazana najsuvremenija dostignućima iz poljoprivredne mehanizacije. Na sajmu je bila i stočarska izložba najkvalitetnijih grla stoke.

Posjetom proizvodnom pogonu riže Corte Facchina Piccola i obilaskom rižinih polja učenici su se upoznali s tehnologijom proizvodnje riže. Ekskurzija je obuhvatila i razgled gradova Verone i Padove, a  završila je posjetom botaničkom parku i dvorcu Miramare u Trstu.

Slavko Vinković