Malo podrške (video)
Autor: Krasnodor Mikša, 8. 4. 2020.

U sklopu predmeta Opća načela zdravlja i njege učenici 3. razreda Medicinskog učilišta s nastavnicom Božicom Jurinec putem virtualne nastave napravili su audio-vizualnu prezentaciju kojom žele dati podršku svim medicinskim sestrama i tehničarima diljem Lijepe naše, kao i našim bivšim učenicima koji se u svom svakodnevnom radu bore s COVID-om 19.

Upravo su medicinske sestre osobe koje su uz bolesnike 24 sata, a u ovim uvjetima i značajno duže, osobe s kojima bolesnici dolaze u prvi kontakt, osobe koje se susreću izravno s rođenjem, srećom, a vrlo često i osobe koje se susreću s patnjom i boli te posljednje osobe koje umirući bolesnici vide.

Svjesni tih činjenica učenici svojim budućim kolegicama i kolegama u čast ovim putem šalju veliku podršku.

Božica Jurinec