Donacija za sklonište za napuštene životinje „Luč Zagorja“

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 10. 2020.

Učenici 3. G u sklopu nastave Etike skupili su stare deke, ručnike, plahte i hranu za potrebe skloništa za napuštene životinje „Luč Zagorja“.

S obzirom na epidemiološke uvjete, učenici nisu bili u mogućnosti posjetiti sklonište, ali je njihove donacije dostavila prof. Janja Roginić. Cilj je ove akcije podizanje svijesti o problematici napuštenih životinja i mogućnosti udomljavanja pasa ili mačaka koje se nalaze u skloništu.

Sklonište „Luč Zagorja“ jedno je od najbolje uređenih skloništa u Hrvatskoj. Smješteno je u Selnici, u općini Marija Bistrica. Trenutno u skloništu boravi oko 100 napuštenih pasa.

Ako i vi želite pomoći skloništu, možete to učiniti tako da donirate robu ili novac, volontirate u skloništu ili ono najvažnije - tako da udomite psa i na taj način steknete vjernog prijatelja.

Više o informacijama o skloništu za napuštene životinje „Luč Zagorja“ možete pronaći na njihovoj stranici na Facebooku.

Janja Roginić, prof.