Glasajte za naš projekt Udahni zdravlje!

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 11. 2020.

Školski projekt Udahni zdravlje! ušao je u izbor između tri ekološka projekta INA-e za koja treba glasati i koji će biti financiran.

Glasanje se odvija preko Facebook stranici INE i traje do 15.11.2020.
Potrebno je otići na stranicu https://bit.ly/INA-Zeleni-pojasprijaviti se na Facebook ili Twiter i glasati za prijedlog broj 2 - "Udahni zdravlje!".
Projekt Udahni zdravlje! u organizaciji Srednje škole Bedekovčina obuhvaća izgradnju apiterapijske kućice od prirodnih materijala i sadnju medonosnog bilja u njenom okruženju. Udisanjem pčelinjeg zraka iz košnice, u organizam unosimo kombinaciju zraka koja pomaže kod bolesti dišnog sustava, a posebno je pogodna za osobe koje se manje kreću prirodom, starije osobe i djecu. Apiterapijska kućica se sastoji od drvene kućice s košnicama iz kojih se putem isparivača i inhalatora zrak prenosi u dišni sustav korisnika. Povratni zrak iz dišnog sustava se kroz masku inhalatora ispušta van bez povratka u košnicu. Na ovaj način jedno i pčelama omogućujemo neometan rad u prirodi, poštujući sve Zakone o zaštiti životinja.