Simulirana sjednica Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 4. 2021.

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizirala je 8. simuliranu sjednicu Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola koja se zbog epidemiološke situacije održala videokonferencijskim putem (ZOOM) 19. travnja 2021.

Na dnevnom redu ovogodišnje simulirane sjednice bio je Zakon o zaštiti životinja. Učenici-zastupnici bili su raspoređeni u 33 kluba zastupnika, koji nose imena po izvornim i zaštićenim pasminama domaćih životinja te divljim životinjama koje obitavaju na prostoru Hrvatske.

Našu školu predstavljali su Romana Piljek, Matija Stanić i Dominik Dragčević, pod mentorstvom prof. Janje Roginić. Zajedno s učenicima Srednje škole Zlatar predstavljali su klub zastupnika Zagorski puran.

Naša učenica Romana Piljek održala zastupnički govor u pojedinačnoj raspravi, a u svome govoru predstavila je Sklonište za napuštene životinje „Luč Zagorja“ i probleme s kojima se susreću. Govor učenice možete pogledati u snimci saborskog YouTube kanala od 3:53:00.