Virtualna izložba povodom Međunarodnog dana sestrinstva

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 5. 2021.

Međunarodni dan sestrinstva obilježava se 12. svibnja, u spomen na Florence Nightingale, utemeljiteljicu modernog sestrinstva, koja je 1860. godine osnovala prvu školu za medicinske sestre u Londonu.

1921. godine otvorena je prva škola za medicinske sestre u Zagrebu pod nazivom Škola za sestre pomoćnice, čime je započeto formalno obrazovanje medicinskih sestara u Hrvatskoj.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sestrinstva važno je prisjetiti se razvoja sestrinstva kod nas, a i u svijetu. Kako bi dočarali sestrinsku povijest, učenici 3. i 5. Ma razreda Srednje škole Bedekovčina pod mentorstvom Božice Jurinec, mag. med.techn., u suradnji s Društvom za povijest sestrinstva Hrvatske udruge medicinskih sestara pripremili su virtualnu izložbu Povijest sestrinstva kroz likovni izražaj.

Izložba će se može pogledati od 10. do 16. svibnja na poveznici.