Izložba „Hrana nije otpad, i ja mogu utjecati!“

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 10. 2021.

U okviru obilježavanja tjedna sprečavanja otpada od hrane, a u svrhu podizanja svijesti i informiranosti potrošača o sprečavanju i smanjenju nastajanja otpada od hrane, Ministarstvo poljoprivrede organiziralo je izložbu pod nazivom „Hrana nije otpad, i ja mogu utjecati!“.

Izložba je održana na Trgu bana Josipa Jelačića 29. rujna 2021. povodom Međunarodnog dana osviještenosti o gubicima i otpadu od hrane. Izložba je bila podijeljena u sedam sekcija, a izložbene radove pripremili su učenici iz pet srednjih škola. Sekciju broj sedam predstavljala je Srednja škola Bedekovčina, a radove na temu kako promijeniti navike i ponašanje u restoranima i kantinama kada je u pitanju hrana odnosno kako smanjiti nastanak otpada od hrane, izradile su učenice 2. Ma Sara Šalković i Ana Cukovečki pod mentorstvom Janje Roginić.

Tekst i slike: Janja Roginić