Zagorje, trnac starih sorata voća

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 10. 2011.

Turistička zajednica grada Donja Stubica i Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Krapina organizirali su 13. županijsku izložbu ''Zagorje, trnac starih sorata voća'', pod generalnim pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja i pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije.

Izložba se održala u dvorcu Stubički Golubovec 1. i 2. listopada ove godine. Na izložbu su pozvani vrtići, osnovne i srednje škole, udruge i drugi koji žele nastaviti i održavati uzgoj starih sorata jabuka.

Naša škola predstavila je na izložbi sa svojim štandom sa starim sortama jabuka, kolačima od jabuka i drugim voćnim vrstama. Sudjelovali su učenici 3. P i 4. P Poljoprivrednog učilišta.

Sandra Boroša