E-medica u Puli

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 11. 2011.

Izvještaj o projektu E-medica, projektu umrežavanja medicinskih škola Republike Hrvatske, na kojem su sudjelovali naši učenici s dva projekta koje su prezentirali na Danima E-medice u Puli.

Dana 04. 11. krenuli smo na susret 5. dani E-medice u Dugu uvalu, Pula.Vrijeme polaska iz Bedekovčine bili su rani jutarnji sati za nas srednjoškolce - oko 9:00.Krenuli smo na putovanje vrlo motivirani i gladni.

U našem busu bilo je zabave, kao i uvijek uz dobru ekipu. Razgledavali smo doslovno Dugu Uvalu, sve dok nismo došli do našeg hotela.Lijepo smo se smjestili i spremili za otvorenje 5. dana E-medice.

Na susretu je sudjelovalo više od 20 škola i bilo je oko 225 sudionika.Upoznali smo mnogo dobrih, opuštenih i zabavnih ljudi tih par dana.Pratili smo zanimljiva predavanja i upoznali mnoge zanimljive škole koje su sudjelovale u tom projektu. Dakako, mi smo uz dva projekta ,“ Motivacija učenika u učenju“ i „Sigurnost u školi“, koje smo radili sa školama Vrapče i Vinogradska,  predstavljali i naše lijepo Hrvatsko zagorje uz krasan štand. Okolnim prolaznicima, gostima i profesorima i, naravno, sudionicima poklanjali smo sitne poklončiće, rad naših učenika keramičara, da nas se sjete. Naravno, najslađe nam je bilo zadnji dan kada smo si svi priuštili malo zabave i bolje se upoznali s našim kolegama.

Sve u svemu, bilo je ovo jedno lijepo i poučno iskustvo. Mnogo smo toga naučili, upoznali mnogo divnih ljudi. Nadamo se da ćemo sa svima ostati u nekom kontaktu. Nadamo se i daljnjim suradnjama sa svim ovim dragim školama.

Savjetujemo svima ostalima da se uključe u projekt e-medice jer je to jedno nezaboravno iskustvo koje ostavlja trag u našim životima. Svako novo iskustvo s dobrim, pametnim i motiviranim ljudima dobro je iskustvo, a nama su to iskustvo omogućili naši najdraži profesori kojima zahvaljujemo, Danielu Čehuliću, Suzani Đanić i Rafaeli Strsoglavec.

Deni, Vedran, Jurica, Marela i naš najdraži MIRKEC!

Mnoštvo slika možete vidjeti na službenim stranicama E-medice.