Vodič kroz ispite državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 1. 2012.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je Vodič kroz ispite državne mature.

Vodič je namijenjen svim pristupnicima koji su prijavili polaganje ispita državne mature u 2012. godini.

Svrha je Vodiča upoznati pristupnike s kalendarom i načinom provedbe ispita državne mature, znanjima, vještinama i kompetencijama koje ispit ispituje, trajanjem ispita, tipovima zadataka koji su u ispitima, onim što se od učenika na ispitu očekuje i priborom koji smiju rabiti kako bi se što bolje pripremili i postigli dobar uspjeh na državnoj maturi.

Sve obavijesti o ispitima državne mature, ispitne kataloge iz predmeta koji se polažu i ogledne primjere ispita možete pronaći na mrežnim stranicama Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (www.ncvvo.hr).