Natječaj za dodjelu stipendija Krapinsko-zagorske županije

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 1. 2012.

Na mrežnim stranicama Krapinsko-zagorske županije objavljen je natječaj za dodjelu stipendija učenicima srednjih škola i studentima iz naše županije za kalendarsku godinu 2012.

Natječaj se raspisuje za 30 srednjoškolskih (400 kn) i 30 studentskih stipendija (600 kn).

Što se srednjoškolaca tiče, javiti se mogu svi učenici koji imaju prebivalište na području Krapinsko-zagorske županije i oni koji trenutno ne dobivaju stipendiju ili novčanu pomoć ni iz jednog drugog izvora.

Učenici trebaju dostaviti potrebnu dokumentaciju 15 dana od objave natječaja u javnom glasilu i to:

• potvrdu škole – fakulteta o upisu na redovno školovanje u 2011/12. godini, s obveznim navođenjem godine školovanja – studija i struke
• preslike svjedodžbe ili indexa zadnje godine završenog školovanja, a studenti i potvrdu dekanata o ostvarenom prosjeku ocjena položenih ispita
• dokaze o postignutim pojedinačnim uspjesima na županijskim, regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju, zadnje godine završenog školovanja
• izjavu roditelja o članovima obitelji (na posebnom obrascu, kojeg na zahtjev zainteresirani dobiju u Upravnom odjelu)
• ostalu dokumentaciju – službene potvrde kojima podnositelj zahtjeva dokazuje otežavajuće okolnosti materijalnog položaja obitelji (djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djeca invalida rada i vojnih i civilnih invalida rata, djeca bez oba roditelja, djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata, samohrani roditelji, broj ostalih članova obitelji koji se istovremeno školuju i djeca s teškoćama u razvoju u obitelji)
• domovnicu, preslik
• izjavu učenika – studenta da ne prima ni jednu drugu stipendiju ili novčanu pomoć

Potvrdu o redovnom školovanju možete podići u školi u ponedjeljak, 16. siječnja 2012., kada počinje drugo polugodište, a obrasci izjave nalaze se u sklopu dokumenata natječaja na mrežnim stranicama Županije.

Detaljnije o uvjetima natječaja, potrebnoj dokumentaciji, izjavama i povrdama, kao i uvjetima dobivanja stipendije, možete dobiti u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu, sport i tehničku kulturu, Magistratska 1, Krapina, broj telefona: 329 - 076, ili pronaći na izravnoj poveznici kzz.hr.