« Kolovoz 2020 »

Izvanučionička nastava u Zagrebu
Autor: Krasnodor Mikša, 30. 10. 2019.

Učenici drugih razreda, 2. Ma, 2. Mb, 2. G i 2. P, posjetili su Zagreb u sklopu izvanučioničke nastave 21. listopada 2019. godine.

Uz pomoć aplikacije Time Travel razgledali su grad na zabavan i poučan način. Naime, Zagreb Time Travel turistička je tura koja je znamenitosti grada našim učenicima prezentirala kao putovanje kroz vrijeme, oživljavajući povijesne događaje i likove uz pomoć suvremenih tehnologija proširene (AR) i virtualne (VR) stvarnosti. Učenici su tako tabletima, koji su im poslužili kao svojevrsni vremeplovi, razgledali četrnaest urbanih atrakcija grada Zagreba, a na spomenutom putovanju kroz vrijeme vodiči su im bile poznate žene iz povijesti Zagreba (Manda, gđa Šenoa, kumica Barica s Dolca, vještica Barica Cindrek, književnica Marija Jurić Zagorka, Crna Kraljica, književni lik Dora Krupić itd.). Pritom su rješavali zanimljive zagonetke i povijesne pitalice vezane uz informacije koje su saznali te tako sakupljali bodove.

Nakon toga, posjetili su Muzej iluzija i razgledali mnoštvo zanimljivih eksponata. Valja spomenuti anty-gravity sobu, ames sobu, sobu ogledala, obrnutu sobu, varljivo prstenje, iluzije udubljenog lica, stol klonova, razne holograme, iluziju stolca, optičke varke i kaleidoskop. Samostalnim istraživanjem naši su učenici imali priliku razvijati prostornu percepciju te osvijestiti pojedine zakone fizike i matematike.

I za kraj, put nas je odveo u kino CineStar te nismo propustili pogledati ni Prevarantice s Wall Streeta, novi popularni film redateljice Lorene Scafaria.

U pratnji učenika bile su nastavnice Marina Gorički, Lidija Glück, Jasenka Mutak i Maja Novosel.

Cijelu galeriju izvanučioničke nastave možete pogledati na stranici Facebooka Srednje škole Bedekovčina.