Izlet u špilju Veternicu

Autor: Daniela Usmiani, 8. 11. 2010.

Naši su etnolozi u subotu, 6. studenog 2010., pod vodstvom prof. Vere Hrvoj i Danijele Švigir posjetili špilju Veternicu na Medvednici.

U želji da saznamo nešto više o šišmišima, zaštićenoj životinjskoj vrsti, odlučili smo posjetiti špilju Veternicu na Medvednici. Izlet smo organizirali u subotu, 6. studenog 2010., pod vodstvom prof. Vere Hrvoj i Danijele Švigir.

Spojili smo ugodno s korisnim – uz to što smo se lijepo zabavili, saznali smo mnogobrojne zanimljive podatke o Veternici – podzemnoj medvedničkoj ljepotici, o šišmišima (koji u njoj spavaju svoj zimski san) te o špiljskom medvjedu koji je nekoć boravio u spomenutoj špilji.

Svoje dojmove željeli smo izraziti i podijeliti sa svima vama pa smo tom prigodom napravili plakat koji možete pogledati u hodniku kod predvorja škole.

Više o samoj špilji možete saznati na stranicama Parka prirode medvednica

(http://www.pp-medvednica.hr/Medvednica_hr/Medvednica_ponuda_Veternica.htm)

etnolozi S.Š. Bedekovčina

Priloženi dokumenti:
Plakat Veternica.JPG (396.36 KB)