Izložba o sredstvima komunikacije / Communication tools exhibition (galerija / picture gallery)

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 12. 2015.

Učenici koji sudjeluju u projektu Erasmus+ »It or not it« postavili su izložbu o sredstvima komunikacije nekad i danas. / Students who participate in the Erasmus project "It or not it" set up an exhibition of the tools of communication used in the past and today.

Na izložbi se mogu vidjeti kazete i ploče koje su u današnje vrijeme zamijenili usb-stikovi i cd-ovi. Ono što se još može vidjeti je pisaća mašina, nekadašnje fotografije i pisma. Također je izložen i telefon koji je danas sve rjeđi i zamijenjen je mobilnim telefonima. E-mailovi i komunikacija preko društvenih mreža danas su zamijenili pisma. Računi se više ne plaćaju čekajući u redovima na pošti, nego internetom. Računovodstvo se također služi internetom za razliku od nekadašnjih masivnih zbrajaćih mašina. Pametni telefoni postali su multimedijalni gadgeti, služe nam kao glazbeni medij, na njima gledamo filmove, koristimo ih za sve oblike komunikacije, plaćamo njima, fotografiramo, snimamo, spremamo podatke, učimo, istražujemo...

Izložbu je moguće vidjeti u holu naše škole.

The exhibition comprises tapes and records that are nowadays replaced by USB sticks and CDs. You can also see the writing  machine, old photos, hand written letters... Bills are no longer paid by waiting in line at the post office they are rather payed via the Internet. Accounting services also use the Internet instead of previous massive machines. They showed the old phone, which is now less used and has been replaced by mobile phones. E-mails and communication through social networks today has replaced letters. Smart phones have become multimedia gadgets; they serve us as music production devices, filming appliances, we use them for all means of communication, pay by them, also take photos, store data, learn, research etc.

The exhibition can be seen in the lobby of our school.

Galerija.

Natalija Dukarič