Jesenski rok državne mature 2017.

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 8. 2017.

Prvi tjedan jesenskog roka državne mature započinje 30. kolovoza ispitom iz Hrvatskog jezika - Test.

Ispit iz Hrvatskog jezika piše se u dva dana: 30. kolovoza je Test, a 31. Esej.

1. rujna piše se ispit iz Engleskog jezika.

Svi ispiti prvog tjedna jesenskog roka pišu se u gornjoj školi (Poljoprivreda).

Učenici su dužni doći na mjesto održavanja ispita najmanje pola sata prije početka ispita i sa sobom ponijeti pribor dopušten i naveden u ispitnim katalozima (www.ncvvo.hr). Uz sebe moraju imati i osobnu iskaznicu. I, ako žele, vodu.

Ako učenici ponovno polažu ispite državne mature, a već su ih s uspjehom položili u ljetnom roku, ispite su morali platiti. Ako nisu, neće moći pristupiti ispitu. Učenici koji prvi puta polažu ispite ili nisu s uspjehom položili ispite u ljetnom roku nisu trebali platiti ispite jesenskog roka.

Ispitni koordinatori