Autor: Krasnodor Mikša, 27. 11. 2017.

Županijsko natjecanje u futsalu u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza počelo je u četvrtak, 23. studenog, prvim kolom u Bedekovčini i Krapini.

Ove se godine natječe 9 ekipa srednjih škola iz Oroslavja, Konjščine, Zaboka (Gimnazija AGM, SŠ Zabok i ŠUDIGO), Pregrade, Zlatara, Krapine i Bedekovčine u 3 skupine.

U završnicu koja će se odigravati u 2. polugodištu ulaze najbolje dvije ekipe iz skupine. Tada će se igrati po ligaškom principu, svaki sa svakim, s time da se bodovi iz kvalifikacija prenose u završnicu.

U našoj školi odigralo se prvo kolo županijskog kvalifikacijskog natjecanja A i B skupine. U A skupini igrali su SŠ Oroslavje, SŠ Konjščina i SŠ Bedekovčina, dok se u B skupini nalaze Gimnazija AGM Zabok, SŠ Zlatar i SŠ Pregrada.

U prvom kolu skupine A i B odigrane su sljedeće utakmice:

Skupina A

OROSLAVJE - SŠ OROSLAVJE - KONJŠČINA - SŠ KONJŠČINA   3:2

BEDEKOVČINA - SŠ BEDEKOVČINA - OROSLAVJE - SŠ OROSLAVJE 7:2

KONJŠČINA - SŠ KONJŠČINA - BEDEKOVČINA - SŠ BEDEKOVČINA 1:6

Skupina B

ZABOK - G. A.G.M. ZABOK - PREGRADA - SŠ PREGRADA 3:1

ZLATAR - SŠ ZLATAR - ZABOK - G. A.G.M. ZABOK 3:6

PREGRADA - SŠ PREGRADA - ZLATAR - SŠ ZLATAR  2:2.

Za futsalsku ekipu Srednje škole Bedekovčina igraju Krunoslav Boroša, Kristijan Starešina, Martin Šlogar, Ivan Bosec, Matej Hoić, Lukas Stojak, Marko Mlinarić, Patrik Turk, Josip Kipa, Andreas Trčak, a trener ekipe je prof. Roman Balen.

Slike: Šimun Tuđa