WiseFarmer

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 1. 2020.

U organizaciji Mreže savjetodavnih službi jugoistočne Europe-SEASN i Srednje škole Bedekovčina održana je radionica Erasmus+ projekta WiseFarmer – Povezivanje generacija poljoprivrednika za digitalno doba.

Glavni cilj projekta WiseFarmer jest povezati mlađe generacije poljoprivrednika koje poznaju informatičke tehnologije i starije generacije koje imaju dugogodišnje iskustvo radi obostranog povećavanja profesionalnih vještina i kompetencija. Mladi će poljoprivrednici starijim kolegama pomoći u korištenju digitalnih tehnologija, a stariji će poljoprivrednici s mladima podijeliti svoja radna iskustva temeljena na lokalnoj praksi i znanju.

Radionicu je vodio dr. vet. med. Milan Husnjak, koordinator projekta ispred Ministarstva poljoprivrede koje je članica Mreža savjetodavnih službi jugoistočne Europe, a prikazani su i primjeri uvođenja informatičke tehnologije u okruženju (Mađarska i Njemačka), kao i ankete poljoprivrednika koji su iskazivali zadovoljstvo uvođenjem tih tehnologija.