Budućnost počinje danas - prva radionica

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 2. 2020.

U utorak, 4. veljače 2020., u našoj je školi održana prva radionica iz programa „Ekologija i održivi razvoj“, a u sklopu projekta “BUDUĆNOST POČINJE DANAS – jačanje znanja i vještina mladih za izgradnju održivih lokalnih zajednica” sufinanciranog od strane Ureda za udruge Vlade RH u okviru Švicarsko – hrvatskog programa suradnje.

Projekt doprinosi osnaživanju mladih, osobito srednjoškolaca/ki, za izgradnju održivih lokalnih zajednica provedbom programa neformalnog obrazovanja, a provodit će se u školskoj godini 2019./2020. Osmišljeni programi koriste inovativne metode rada koje mladima omogućuju znanja i vještine primjenjive u osobnom, profesionalnom i društvenom životu te doprinose većoj socijalnoj uključenosti mladih i njihovom preuzimanju uloge aktivnih građanina/ki.

Radionice u sklopu programa “Ekologija i održivi razvoj” obuhvaćaju područja klimatskih promjena, gospodarenja otpadom, održivog transporta i energetike. Tema današnje radionice bilo je gospodarenje otpadom pa su učenici uvježbavali razvrstavanje otpada i izradu kućnog kompostera.

Tajana Sedak Benčić, prof., školska koordinatorica programa