Sufinanciranje troškova prijevoza redovitih učenika srednjih škola

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 9. 2021.

Krapinsko-zagorska županija, odnosno župan, donijela je odluku o sufinanciranju troškova prijevoza redovitih učenika srednjih škola u školskoj godini 2021./2022.

Ovom Odlukom o sufinanciranju troškova prijevoza redovitih učenika srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. utvrđuju se kriteriji i način sufinanciranja troškova prijevoza redovitih učenika srednjih škola u Republici Hrvatskoj, s prebivalištem ili boravištem na području Krapinsko-zagorske županije u školskoj godini 2021./2022.

Temeljem ove Odluke, sufinancira se javni linijski prijevoz u cestovnom prometu i javni linijski prijevoz u željezničkom prometu, a iznimno i drugi oblik prijevoza, na područjima gdje nema odgovarajućeg javnog prijevoza i koji se obavlja od adrese u mjestu prebivališta, odnosno boravišta učenika do adrese u mjestu škole.

Odluku i uvjete za ostvarivanje prava sufinanciranja možete pročitati na poveznici.