Dvije božićne humanitarne akcije

Autor: Daniela Usmiani, 21. 12. 2010.

Tijekom mjeseca prosinca učenici naše škole pokrenuli su dvije humanitarne akcije usmjerene na potrebite osobe u Krapinsko-zagorskoj županiji.

U mjesecu prije božićnih blagdana učenici su sa simboličnih 5 kuna kupovali čestitke Zagorske lige za borbu protiv raka. Sav novac je dan Ligi za njihove akcije u prevenciji, ranom otkrivanju i liječenju zloćudnih bolesti.
Te iste čestitke s dobrim božićnim i novogodišnjim željama učenici su napisali i pripremili za slanje poimence naslovljenim korisnicima Doma za psihički bolesne odrasle osobe Lobor-grad i Mirkovec.
Uz to, učenici i njihovi roditelji ispekli su i kolače u sklopu ove humanitarne akcije. Kolači i čestitke predstavnici razreda odnijeli su 20. prosinca u Lobor-grad, a 22. prosinca odnijeti će u Mirkovec i time razveselili njihove korisnike i donijeli im duh Božića.