Predavanja bivših učenika

Autor: Krasnodor Mikša, 31. 5. 2024.

Zadnji tjedan nastave za maturante bivši učenici medicinari održali su predavanja maturantima i tako im približili njihovo buduće zanimanje.

Ivica Benko, glavni tehničar Zavoda za bolesti srca i krvnih žila, dipl. med. techn., upoznao je učenike  s novim tehnologijama u ličenju bolesti srca u KBC Dubrava.

Desetnik Robert Degač, magistar sestrinstva, objasnio je učenicima sve o zadacima medicinskog tehničara zaposlenog u MORH-u i kako postati zaposlenik MORH-a.

Snježana Galo, prvostupnica sestrinstva, radi u KBC-u Zagreb, na odjelu onkologije, govorila je o zadacima sestre na onkologiji i primjeni terapije citostatika.

Osim predavanja bivših učenika maturanti su odslušali još dva predavanja iz struke. Valent Balija, koordinatora tima za palijativnu skrb pri Domu zdravlja KZŽ-a, upoznao ih je s organizacijom palijativne skrbi na području Županije, a o radu medicinske sestre u sterilnim jedinicama održala je magistra sestrinstva KBC-a Zagreb Valentina Vragović.

Štefica Sukreški