> Projekti  > Erasmus+  > BEECOME
BEECOME (Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment)

Vrsta projekta

Erasmus+, KA2

Trajanje projekta

1. rujna 2018. - 31. kolovoza 2020.

O projektu

Glavne su aktivnosti projekta izučavanje pčela i njihovih staništa s posebnim naglaskom na ugroženost i zaštitu pčela i njihovih staništa. U drugoj godini projekta aktivnosti će biti usmjerene na izučavanje pčelinjih proizvoda i njihovu primjenu u prehrani i medicini.

Sudionici projekta

College Privé Notre-Dame, Marvejols, Francuska

Werner-Heisenberg-Gymnasium, Neuwieda, Njemačka

HBLA für Wein - und Obstbau Klosterneuburg, Klosterneuburg, Austrija

Istituto Comprensivo N. 3 – PATTI, Patti, Italija

Federación EFAS CV La Malvesia, Llombai, Španjolska

Srednja škola Bedekovčina, Bedekovčina, Hrvatska

Evaluacija projektnog susreta u Hrvatskoj Vijest ima dokument u privitku

Autor: Daniela Usmiani, 5. 2. 2021. 18:51

Iznimno smo zadovoljni rezultatima evaluacije virualnog projektnog susreta u Hrvatskoj.

Rezultate možete vidjeti u privitku.

Virtualni susret u Hrvatskoj - BEECOME

Autor: Daniela Usmiani, 5. 2. 2021. 18:08

U okviru Erasmus+ projekta B:E:E:C:O:M:E. održali smo zadnju mobilnost projekta koja se trebala održati u ožujku 2020. u Bedekovčini na virtualan način putem etwinning platforme od 20. - 22. siječnja 2021.

Četiri dana (četvrti dan održan je u prosincu 2020.) učenici partnerskih škola provodili su aktivnosti vezane za promociju pčela i njihove važnosti za cijelo čovječanstvo. Zadnji dan bio je posvećen Sajmu pčelinjih proizvoda koji su svi partneri pripremii u svojim učionicama te predstavljali pčelinje proizvode svojeg podneblja učenicima drugih škola.

Hotel za kukce

Autor: Daniel Gavran, 19. 1. 2021. 20:51

U sklopu projekta BEECOME učenici su izradili hotel za kukce.

Aktivnosti u okviru projekta - Skidanje roja

Autor: Daniela Usmiani, 17. 6. 2020. 13:19

Odbjegli roj s našeg pčelinjaka uhvatili smo na našem školskom poligonu.

Bila je to izvrsna prilika pokazati našim učenicia, ali i članovima projektnog tima, na koji način doći do kvalitetnog roja i kako raditi s odbjeglim rojem.

U aktivnosti sudjelovali prof Stanko Piljak i Daniel Gavran

Beecome u Hrvatskoj pčeli

Autor: Daniela Usmiani, 1. 6. 2020. 13:12

U mjesečniku Hrvatska pčela objavljen je tekst o školskom međunarodnom projektu B.E.E.C.O.M.E.(Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment).

[više]

Izrada voštanih svijeća i sapuna

Autor: Daniel Gavran, 13. 2. 2020. 12:25

Učenici u sklopu BEECOME projekta izrađivali su svijeće od voska i sapune.

BEECOME na Znanstvenom pikniku KZŽ

Autor: Daniela Usmiani, 27. 9. 2019. 14:10

Znanstveni piknik iskoristili smo kako za promociju projekta, tako i za testiranje okusa meda među posjetiteljima našeg štanda.
Posjetitelji su bili oduđševljeni idejom i vrlo rado su testirali naše medne uzorke.
Zaključak je da našim građanima, med je "med".
Iako znaju i za druge vrste okusa meda, o medu općenito malo znaju i ono što je med, za njih je bagremov med.
Uzorak je napravljen na bazi 40 ljudi od kojih je 25% bilo djece mlađe od 12 godina i 25 % srednjoškolaca. U narednim mjesecima, planirat ćemo opet ovakvu jednu akciju, kad stignu novi uzorci meda, na području Bedekovčine, da vidimo koliko stanovnici Bedekovčine poznaju okuse meda.
Bila je to zabavna promocija u kojoj smo posjetitelje upoznali i s aktivnostima našeg projekta.

BEECOME u Austriji Vijest ima dokument u privitku

Autor: Krasnodor Mikša, 21. 9. 2019. 10:20

Učenici i nastavnici Srednje škole Bedekovčina boravili su od 9. do 13. rujna 2019. u Austriji u sklopu novog projektnog susreta Erasmus+ projekta BEECOME (Bees in Europe: an Example of Challenges Over Men and Environment).

Izrada plakata

Autor: Daniel Gavran, 4. 9. 2019. 12:38

Pripreme za projektni susret u Austriji

Pregled pčelinjih zajednica

Autor: Daniel Gavran, 8. 7. 2019. 12:48

Danas smo utvrđivali stanje pčela na školskom poligonu.

[više]

BEECOME u Francuskoj (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 6. 2019. 08:16

Održana je treća mobilnost u Francuskoj u sklopu Erasmus+ projekta BEECOME (Bees in Europe, an Example of Challenges Over Men and Environment).

[više]

"Bolesti pčela i uzročnika bolesti Nozemoze" - Jelena u Francuskoj Vijest ima dokument u privitku

Autor: Daniela Usmiani, 23. 5. 2019. 13:43

Na mobilnost u francuskoj Jelena Obadić prezentirala je svoj završni rad na temu: "Bolesti pčela i uzročnika bolesti Nozemoze, Noeema apis i Nosema ceranae"

Završni rad u prilogu.

[više]

B.E.E.C.O.M.E. u Španjolskoj (galerija+video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 3. 2019. 09:04

Učenici i nastavnici naše škole sudjelovali su na drugom susretu projektnih partnera u sklopu Erasmus+ projekta BEECOME u španjolskoj Valenciji.

Povijest pčelarstva u Hrvatskoj - video prikazan u Španjolskoj

Autor: Daniela Usmiani, 14. 2. 2019. 13:34

Za mobilnost u Španjolskoj učenici, članovi projektnog tima izradili su video o povijesti pčelarstva u Hrvatskoj.

[više]

B.E.E.C.O.M.E. u Italiji (galerija+video+Press Clipping) Vijest ima dokument u privitku

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 1. 2019. 09:48

Učenici i nastavnici Srednje škole Bedekovčina vratili su se s prvog partnerskog sastanka Erasmus+ projekta B.E.E.C.O.M.E. - Bees in Europe: an Example of Challenges Over Man and Environment održanog na Siciliji, u gradu Pattiju.

Aktivnost - priprema za mobilnost u Italiju

Autor: Daniela Usmiani, 19. 12. 2018. 13:26

U okviru priprema za mobilnost u Italiju učenica Jelena Obadić skicira crtež pčele za prezetbaciju našeg tima.

My Movie - honey bee from Daniela on Vimeo.

CMS za škole logo
Srednja škola Bedekovčina / Gajeva 1, HR-49221 Bedekovčina / ss-bedekovcina.skole.hr / ured@ss-bedekovcina.skole.hr