> Projekti  > eTwinning  > 2022./2023.
Smart Cities

Ovaj projekt bio je usmjeren na pametne gradove i ciljeve održivog razvoja. Do 2050. godine predviđa se da će na Zemlji biti 9,7 milijardi ljudi, od kojih bi 68% živjelo u gradovima. Postoji nekoliko pitanja s kojima se suvremeni gradovi moraju pozabaviti kako bi zajamčili budući suživot onih koji žive na tako gusto naseljenim mjestima. Kako osigurati čist zrak, čistu vodu i manje smeća kada sve više ljudi živi u sve manjim prostorima? Kako milijunima ljudi olakšati kretanje? Pokušali smo pronaći neke odgovore.

U projektu sudjeluju učenici 1Ga ra.zreda u okviru nastave računalstva.

Projektom je razvijeno niz rezultata:

1. Magazine

2. Padleti - upoznajmo se i upoznajmo naše škole -

- škole na karti

-učenici u projektu

-škole u projektu

3. Rezultati istraživanja

- Gdje živimo - je li naše mjesto "smart mjesto"?

- podijelimo slike kojima pokazujemo da je naše mjesto "smart one"

4. e-knjige

- What is IoT?

- What is a smart city?

5. Sway prezentacije

- Smart cities in the world

- Waste management system

- Smart Air Quality System

Smart Traffic Control System

Izbor logotipa:

Za naš rad na projektima dobili smo i Nacionalnu oznaku kvalitete, a posebno smo ponosni i na Europsku oznaku kvalitete koja pokazuje da smo rad na projektu odradili sa partnerima na kvalitetan suradnički način.

Certifikati u prilogu.