Kutak za roditelje

„Škola nije ustanova za besplatno odlaganje i čuvanje podmlatka zaposlenih roditelja.

Škola je mjesto gdje se događaju važne stvari u životima naše djece i zato ne smijemo biti nezainteresirani za nju.

Nema tog trača, te sapunice, tog hobija, tanjura, predmeta ili posla koji je ljepši, bogatiji, zanimljiviji od sudjelovanja i ulaganja u nečije odrastanje.

Ništa ne može biti izgovor da ne podijelimo onaj najbolji dio sebe s onima koji nam najviše znače - našom djecom. ..“

„Iza školskog praga našu djecu ne čekaju samo otvoreni debeli udžbenici i mračne školske ploče, stroge tvrde klupe, već brojne uzbudljive i složene situacije čije rješavanje oblikuje ličnost i razvija njene sposobnosti. Odgoj i obrazovanje ne mogu i ne smiju se svesti samo na „štrebanje“ i ponavljanje zapamćenih podataka.

Škola je mjesto gdje djeca uče biti dio šire zajednice; uče suradnji, kritici, prepoznavanju vrijednosti, izgradnji odnosa među ljudima, prema autoritetima….“

"Strogost ne vrijedi bez pravde,

A pravda se hrani činjenicama –

Upoznajte ljude s kojima dijelite brigu

Za obrazovanje vašeg djeteta."

(preuzeto s letka promente.org)

Vijesti za roditelje

Anketa (mala)
Jeste li zadovoljni suradnjom s školom?