> Knjižnica
O školskoj knjižnici

Knjižnica Srednje škole Bedekovčina nalazi se u prostoru ukupne površine 52 m2 na 1. katu školske zgrade te služi potrebama učenika i djelatnika škole. Radno vrijeme organizirano je za učenike od ponedjeljka do utorka u vremenu od 10.00 do 16.00 sati te od srijede do petka u vremenu od 9.00 do 15.00 sati. U školskoj je knjižnici na puno radno vrijeme zaposlena Maja Šimag, mag. edukacije hrv. jezika i knjiž. te mag. bibliotekarstva.

Svi učenici Škole korisnicima knjižnice postaju upisom u prvi razred, a članstvo, koje se ne naplaćuje, traje sve do kraja njihova školovanja. Korisnici su se u prostoru knjižnice obvezni ponašati u skladu s Pravilnikom o radu školske knjižnice koji je izvješen na oglasnoj ploči knjižnice.

Knjižni je fond raznovrstan i broji oko 6000 tiskanih knjiga. Spomenute knjige dijele se na lektirnu građu, beletristiku, stručnu zbirku iz područja građevine, medicine i agronomije, referentnu zbirku (enciklopedije, rječnici, leksikoni, bibliografije, atlasi, vodiči i sl.) te pedagoško – psihološku zbirku. Osim toga, tu je i neknjižna građa (videokasete, CD, DVD) te razni časopisi (petnaestak naslova koji sadržajno obuhvaćaju raspon od stručno – znanstvenog, zabavnog do pedagoško – psihološkog sadržaja). Fond se redovito upotpunjava sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja, kao i sredstvima Škole.

Većina knjiga dostupna je za posudbu, osim građe iz referentne zbirke koja je isključivo namijenjena za korištenje u prostoru knjižnice.

Zadaća je školske knjižnice omogućiti učenicima ispunjavanje obveza iz nastavnog plana i programa, a nastavnicima i stručnim suradnicima ostvarivanje nastavnog plana i programa te permanentno stručno usavršavanje. Knjižnica služi za trajno poticanje informacijskog opismenjavanja i njegovanje specifičnih suvremenih odgojno – obrazovnih i komunikacijskih potreba nastavnika i učenika.

Uz to, djelatnost knjižnice vezana je i uz programe kulturne i javne djelatnosti koji se provode u Školi i izvan nje (organiziranje školskih izložbi, organiziranje književnih susreta i književnih radionica, organiziranje filmskih i video-projekcija, posjet Sajmu knjiga Interliber, odlazak u kazalište itd.).