> Projekti  > Erasmus+  > UpT2S
Upgrading trainers in dual vocational training system - UpT2S

Dvodišnji KA202 Erasmus+ projekt (2019 - 1-ES01 - KA202 - 065843) između 5 partnera.

Glavni koordinator

Španjolska - EFAS CV La Malvesia, Liombai

Partneri:

Francuska - FRMFR Betagne

Njemačka - DEULA  Nienburg GmbH

Estonia - JARVAMAA KUTSEHARIDUSKESKUS

Hrvatska - Srednja škola Bedekovčina

Logo projekta:

Projekt je usko vezan uz provođenje dualnog sustava u strukovnim školama, te osnaživanju suradnje škola, tvrtki i roditelja (učenika) tijekom obavljanja stručne prakse u tvrtkama. Podizanjem kompetecija i usavršavanjem trenera u njegovom radu s vježbenicima podići će se razina znanja koja će omogućiti učenicima veću zapošljivost na tržištu rada.

Projekt ima tri glavna intelektualna rezultata:

IO1 - strukturirani online tečaj za trenere koji će moći koristiti strukovne škole i obrazovne institucije. Sastojat će se od nekoliko modula koji će se izgrađivati tijekom susreta.

IO2 - Aplikacija ili online alat koji će trenieri moći koristiti u svom radu za evaluaciju i procjenjivanje vježbenika tijekom stručne prakse.

IO3 - Priručnik s primjerima dobre i uspješne prakse, ulogom trenera i njegovim kompetencijama s analizom postojećih praksi sa specifičnim fokusom na ulogu škole, tvrtki i javnih institucija.

Svi rezultati bit će javno objavljeni i dostupni svima na mmorištenje nakon projekta.

Diseminacija

Virtualni sastanak projektnih partnera

Autor: Daniela Usmiani, 15. 3. 2021. 14:36

Nastavlja se rad na projektnim aktivnostima.

Projektni partneri razmijenili su stanje u zemljama partnera vezano za Covid-19.

Veći dio sastanka bio je usmjeren na evaluaciju kreiranog tečaja za mentore od strane vanjskih stručnjaka.

Agenda u nastavku:

Naš prijedlog za logo mobilne aplikacije u Erasmus+ projektu UpT2S

Autor: Daniela Usmiani, 12. 10. 2020. 22:12

Tijekom prošlog tjedna učenici 3G razreda: David Hanžek, Jakov Martinek i Matija Stanić izrađivali su prijedloge logotipa za mobilnu aplikaciju koju ćemo izraditi u okviru Erasmus+ projekta pod nazivom UpT2S koja će povezivati 3 glavna dionika dualnog obrazovanja školu - tvrtku - roditelje.

UpT2S u virtualnom okruženju

Autor: Daniela Usmiani, 13. 5. 2020. 12:44

Erasmus+ projekt "UpT2S" - nastavlja s aktivnostim u virtualnom okruženju.

Partneri vrijedno rade na modulima online tečaja za trenere  - jednog od glavna tri rezultata projekta.

Razgovaralo se o specifičnostima svakog modula, predlošcima i rokovima izrade.

Velik dio sastanka raspravljali smo o mogućem produženju projekta zbog Covid -19 situacije, budućim terminima projektnih susreta te diseminacijskim aktivnostima.

Španjolski partner predstavio je i buduću web stranicu projekta.

Erasmus+ projekt "UpT2S" - nastavlja s aktivnostim u virtualnom okruženju

Autor: Daniela Usmiani, 27. 2. 2020. 12:39

Partneri vrijedno rade na izradi modula online tečaja za trenere.kojim će se podići razina kvalitete provođenja stručne prakse učenika u tvrtkama u okviru dualnog obrazovanja.

Novi strukovni KA202 Erasmus+ projekta - UpT2S

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 12. 2019. 09:11

Nastavnici Srednje škole Bedekovčina Daniel Gavran i Daniela Usmiani su 3. – 5. prosinca 2019. sudjelovali na susretu nastavnika partnerskih organizacija novog strukovnog KA202 Erasmus+ projekta pod nazivom UpT2S  u Valenciji.

CMS za škole logo
Srednja škola Bedekovčina / Gajeva 1, HR-49221 Bedekovčina / ss-bedekovcina.skole.hr / ured@ss-bedekovcina.skole.hr