Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Državno natjecanje strukovnih škola WorldSkills i uspjesi naših učenika

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 5. 2021. 08:06

Na ovogodišnjem državnom natjecanju strukovnih škola World Skills Croatia učenici Srednje škole Bedekovčina osvojili su izvrsna i visoka mjesta.

Državno natjecanje održavalo se u Zagrebu od 11. do 13. svibnja u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a Srednja škola Bedekovčina nastupila je u čak 10 disciplina.

Virtualna izložba povodom Međunarodnog dana sestrinstva

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 5. 2021. 07:52

Međunarodni dan sestrinstva obilježava se 12. svibnja, u spomen na Florence Nightingale, utemeljiteljicu modernog sestrinstva, koja je 1860. godine osnovala prvu školu za medicinske sestre u Londonu.

Međunarodni dan narcisa

Autor: Krasnodor Mikša, 21. 3. 2021. 16:32

Dan narcisa humanitarna je akcija u kojoj se toga dana prodaju poklonjene narcise, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Ove godine se obilježavao u subotu, 21. ožujka. Zbog trenutne epidemiološke situacije i propisanih mjera distance koje su na snazi većina je humanitarnih akcija prodaje narcisa otkazana.

Tjedan mozga

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 3. 2021. 07:41

Kampanja pokrenuta inicijativom organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives, poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj već dvadesetu godinu u mjesecu ožujku pod nazivom Tjedan mozga.

Svjetski dan bubrega

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 3. 2021. 14:32

Svjetski dan bubrega obilježava se od 2006. godine, svakog drugog četvrtka u ožujku, s ciljem podizanja svijesti o važnosti očuvanja zdravlja bubrega.

Obilježavanje Europskog tjedna prevencije raka vrata maternice

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 1. 2020. 15:17

U siječnju smo proveli nekoliko aktivnosti s ciljem obilježavanja 14. po redu Europskog tjedna prevencije raka vrata maternice koji se obilježavao od 20. do 26. siječnja.

Tradicionalna božićna zabava u Lobor-gradu

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 12. 2019. 10:59

Učenici 4. i 5. Ma, uz pomoć nastavnica Štefice Sukreški, Nikoline Ferenčak i Nikoline Horvat, izradili su božićne čestitke za svakog korisnika, pripremili program pod budnim okom nastavnica Štefice Sukreši i Suzane Posavec, a roditelji učenika Medicinskog učilišta pripremili su kolače za tradicionalni susret učenika i nastavnika Srednje škole Bedekovčina u Lobor-gradu.

Osnovana podružnica HUMS-a

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 9. 2019. 15:48

25. rujna 2019. u našoj je školi osnovana podružnica Hrvatske udruge medicinskih sestara - Podružnica Srednja škola Bedekovčina, Medicinsko učilište.

Svjetski dan prve pomoći

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 9. 2019. 16:24

Povodom obilježavanja Svjetskog dana prve pomoć koji se obilježava svake godine druge subote u rujnu, 11. rujna 2019. organizirana je vježba pružanja prve pomoći u SŠ Bedekovčina i Učeničkom domu SŠ Bedekovčina.

Predstavljanje udžbenika Sestrinska skrb u jedinici za dijalizu

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 9. 2019. 08:19

U utorak, 10. rujna 2019., u 17:30, u školi će se održati prezentacija udžbenika nastavnice Božice Jurinec Sestrinska skrb u jedinici za dijalizu.

Tjedan mozga

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 3. 2019. 09:20

I ove se godine naša škola uključila u obilježavanje Tjedna mozga pa se tako najviše predavanja i radionica održalo u našoj školi.

CMS za škole logo
Srednja škola Bedekovčina / Gajeva 1, HR-49221 Bedekovčina / ss-bedekovcina.skole.hr / ured@ss-bedekovcina.skole.hr