Dani jabuka (Press Clipping)
Autor: Krasnodor Mikša, 26. 10. 2017.

U subotu, 21. listopada 2017., učenici Poljoprivrednog učilišta sudjelovali su na 5. danima jabuka   Desinića i okolice te izložbi starih sorti jabuka u dvorcu Veliki Tabor.

Učenici su izložili stare sorte koje su sami prikupili (božičnica, kanada, cigančica…). Uz samu izložbu sudjelovali smo i na predavanju predstavnika Savjetodavne službe Krapinsko-zagorske županije o mogućnostima zaštite voćnjaka od insekata fotoselektivnim mrežama te o korisnim insektima.

Saslušali smo i predavanje predstavnika Kozjanskog parka KGZS o dopunskim proizvodnjama na poljoprivrednim gospodarstvima u Sloveniji.

Cijela izložba bila je popraćena kulturno zabavnim programom uz nastupe desinićkih udruga te izborom najbolje slastice i najbolje uređenog štanda i okućnice.

Cijelu manifestaciju iskoristili smo za promidžbu informirajući posjetitelje o našoj školi.

Tina Valentić, Nina Maslić