Sajam zdravlja (galerija+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 4. 2018.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja 5. travnja 2018. u Donjoj Stubici organiziran je 12. sajam zdravlja Krapinsko-zagorske županije na kojem su sudjelovali i učenici našeg Medicinskog učilišta.

Pod geslom Zdravlje za sve, Sajam su organizirale patronažne sestre Doma zdravlja promovirajući zdrave stilove života te ukazujući na važnost prevencije i načine kako sami možemo očuvati zdravlje od najranije dobi. Tako su se predstavljali projekti / akcije Zajedno u trudnoći, Promicanje dojenja, Živjeti zdravo od malena, Piramida zdrave hrane, Prevencija kardiovaskularnih bolesti, Duhovnom izgradnjom do tjelesnog zdravlja, Prevencija kroničnih nezaraznih bolesti, Pružanje hitne medicinske pomoći, Rano otkrivanje karcinoma.

Naši učenici promovirali su važnost uloge medicinskih sestara/tehničara i fizioterapeuta u promociji zdravlja, a poseban naglasak stavljen je na promociju zdrave prehrane, regulaciju tjelesne težine kao i na važnost tjelesne aktivnosti.

Učenici 4. Ma, pod mentorstvom Kristinke Zebec, izračunavali su indeks tjelesne mase, mjerili krvni tlak i promovirali zdravu prehranu, dok su učenici 3. i 4. Mb, pod mentorstvom Vinke Vidiček, radili procjenu pomoću upitnika koliko su ljudi aktivni na tjednoj bazi i sukladno tome demonstrirali vježbe za poboljšanje kondicije, opsega pokretljivosti i snage mišića cijelog tijela.

Galeriju fotografija sa Sajma zdravlja možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facbooku.