Zanimljiva radionica robotike za učenike 1.e razreda

Autor: Daniela Usmiani, 16. 6. 2023.

U okviru nastave računalstva, pet učenika  1.e razreda, Sara M., Antonio K., Matija M., Patrik B., i Patrik V. smjer pomoćni proizvođač keramike, posjetili su Srednju školu Zlatar kako bi sudjelovali na radionici Lego Mindstorms koju su za njih pripremile kolegice Vesna Pisačić, nastavnica informatike iz Srednje škole Zlatar te učenici i  nastavnica informatike Nina Posarić iz Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar.

Učenici su naučili osnovne dijelove robota, načine kako upravljati robotom -"autićem" programirajući, koristeći program Scratch, s ciljem rješavanja postavljenih zadataka Space Challenge izazova.

Učenicima su u radu pomagali  Ela, Jan, Karla, Martin, Petra, i Petar,  učenici osnovne škole Ante Kovačića Zlatar koji su već vrlo vješti u u programiranju i upravljanju robotima, s obzorom da ove dvije škole već surađuju u provedbi robotičkih radionica u okviru projekta Superpowered - Veliki za male.

Kako se uspješno rješava postavljeni izazov pokazali su Petrik i Petar u sljedećem videu.

Nadamo se da je ovo početak jedne predivne suradnje između triju škola.

U pratnji učenika bile su asistentice 1e razreda i nastavnica Daniela Usmiani.