Tribina za buduće poduzetnike

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 2. 2024.

Poslovni klub Skup za Zagorje u suradnji s Obrtničkom komorom Krapinsko-zagorske županije i Poduzetničkim centrom organizirao je tribinu za učenike završnih razreda smjerova građevinski tehničar i agrotehničar.

Gosti predavači bili su Zdenko Gojšić, član upravnog odbora Udruženja obrtnika grada Zaboka i vlasnik obrta Zagi-grad, Miro Čaržavec, predsjednik upravnog odbora Udruženja obrtnika grada Zaboka i vlasnik obrta Čaržavec, Davorin Lovrenčić, vlasnik tvrtke Ing-jet d.o.o. i Igor Jambrešić, vlasnik obrta Ida nova.

Četiri su izlagača svojim poslovnim pričama učenicima nastojali približiti što to znači biti obrtnik i poduzetnik te koje se sve mogućnosti učenicima pružaju nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja. Izlagači su istaknuli kako su zanimanja za koja se učenici obrazuju vrlo tražena te da prilika za zaposlenje ne nedostaje, no naglasili su kako je za uspješno poslovanje potrebno iskustvo, trud i stalno ulaganje u znanje i vještine.

Za primjer navedenog Igor Jambrešić ispričao je svoj put prema stvaranju ekološkog gospodarstva koje se bavi uzgojem kupina te su učenici iz prve ruke imali priliku isprobati Kupilek, džem od kupina. Prazne staklenke nakon izlaganja same govore koliko im se svidio.

Izlagačima zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i savjetima i vjerujemo da su naši učenici dobili novi uvid u svijet prilika koji ih uskoro čeka!

Tatjana Papst