Kviz o poznavanju Hrvatskog sabora

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 4. 2024.

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizirala je četvrto po redu online kviz-natjecanje o poznavanju Hrvatskoga sabora za učenike hrvatskih srednjih škola.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su srednjoškolci iz 55 škole diljem Hrvatske, ukupno njih 165, raspoređenih u tročlane natjecateljske timove škola. Našu školu predstavljali su Mihael Gradečak, 4. G, Lana Haban, 4. Mb i Karlo Mezdić iz 4.P.

Učenici su iz informatičkih učionica u svojim školama odgovarali na 30 pitanja u vremenu od 30 minuta. Svaki je učenik u tročlanom timu na svom računalu rješavao natjecateljski test, a rezultat tima je zbroj osvojenih bodova svakog člana tima.

Naši učenici plasirali su se među 60 % škola koje su riješile test s najmanje 70 % točnih odgovora. Svojim rezultatom pokazali su odlično znanje te su ponosni što su predstavljali našu školu, stekli neka nova znanja i iskustva.

Mentorica učenicima bila je Janja Roginić.