Županijska smotra Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 4. 2024.

U utorak, 26. ožujka 2024., u Dvoru Veliki Tabor održana je 17. županijska smotra iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.

Na Županijskoj smotri sudjelovalo je 5 škola: 4 osnovnih i jedna srednja škola, Srednja škola Bedekovčina. Učenici su pred stručnim procjeniteljima predstavili svoje projekte za rješavanje određenih problema u svojoj lokalnoj zajednici. Cilj Smotre prikaz je učeničkih projekata po modelu Projekt građanin.

Projekt naše škole „Jednom udomi, zauvijek zavoli!“ predstavili su Petra Seničić, Antonija Kipa, Luka Bartolić i Pavao Hac, uz mentorstvo Janje Roginić. Cilj projekta jest podizanje svijesti o problemu napuštanja pasa, promicanje udomljavanje pasa iz skloništa te ukazivanje na važnost i dobrobit kastracije i sterilizacije pasa i mačaka kako bi se smanjio broj napuštenih životinja.

Nakon predstavljanja projekta za učenike je bila organizirana radionica streličarstva i razgled Dvora Veliki Tabor.

Budući da je naš tim uspješno predstavio ciljeve projekta, Prosudbeno je povjerenstvo odlučilo da će se predstaviti i na Državnoj smotri u Zagrebu.

Janja Roginić