Večer matematike

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 12. 2015.

Od 2013. godine Hrvatsko matematičko društvo organizira Večer matematike pa se održalo i u našoj školi 3. prosinca.

Večer matematike je skup radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u aktivnostima otkriva se zabavna strana matematike, stvaraju nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo. Cilj Večeri matematike popularizacija je matematike te poticaj učenicima za nastavak matematičkog obrazovanja.

Ove godine dvadeset učenika naše škole uključilo se u radionice koje su održane 3. prosinca 2015. Učenici su rješavali sudoku, zadatke s magičnim kvadratom, igrali šah i izrađivali flexagone, rješavali probleme bojanja karata te razne matematičke igre s brojevima.

Jasenka Mutak, prof.