Posjet Muzeju suvremene umjetnosti (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 31. 1. 2016.

U petak, 22. siječnja 2016., učenici 3. i 4. Ga razreda u pratnji profesorica Ane Marije Aleksić i Sanje Markuš posjetili su Muzej suvremenu umjetnosti sa svrhom da učenici vide samu građevinu Muzeja i, naravno, izložbe koje su trenutno u programu Muzeja.

Tamo su posjetili dvije izložbe: stalni postav muzeja i izložbu 3LHD interakcije.

Stalni postav muzeja, autora Nade Beroš i Tihomira Milovca, nosi naziv Zbirke u pokretu. Stalnim postavom žele se naglasiti bitna svojstva suvremene umjetnosti o kojoj učenici četvrtog razreda i uče na nastavi. Zbirke u pokretu imaju karakteristični raspored cjelina koji ne mora nužno cijelo vrijeme biti isti – uvijek postoji mogućnost uvećanja ili umanjivanja cjelina. Tamo su vidjeli djela suvremene umjetnosti hrvatskih, ali i svjetskih umjetnika. Najzanimljiviji dio stalnog postava definitivno im je bio Dvostruki tobogan Carstena Hollera niz koji su se imali priliku i spustiti.

Izložba 3LHD interakcije novi je projekt arhitektonskog studija 3LHD koji je autor mnogih ključnih radova hrvatske moderne arhitekture kao što su Splitska Riva, Hotel Lone u Rovinju, Most hrvatskih branitelja u Rijeci... Izložba je nastala kao suradnja čitavog studija i njihovih suradnika i sadrži realizirane i nerealizirane projekte studija, makete, dizajniran namještaj, slike projektnog tima i još mnogo zanimljivih stvari koje zasigurno vrijedi pogledati.

Galerija.

Ana Mlinarić, 4. Ga