E-medica (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 3. 2016.

U Termama Tuhelj je od 3. do 6. ožujka 2016. godine održana 9. smotra „Dani E-medice“ na kojoj je sudjelovala i naša škola.

Smotra „Dani E-medica“ dio je nacionalnog projekta E-medica koji povezuje sve zdravstvene škola Hrvatske u jedinstvenu zajednicu, a koja za cilj ima promoviranje uporabe novih IK (informacijsko-komunikacijskih) tehnologija u zdravstvenim školama (kako učenika, tako i nastavnika), razmjeni stečenih znanja i iskustava u strukovnom obrazovanju, podizanje kvalitete općeg nastavnog procesa i međusobnog upoznavanja. Na Smotri je sudjelovalo 150 učenika i 100 nastavnika iz Republike Hrvatske, Republike Slovenije i Republike Srbije.

Predstavili smo se s 3 projekta: Narodna vjerovanja, Ljubimac, prijatelj, terapeut i Volonterstvo bez granica.

Projekt „Narodna vjerovanja“ napravljen je u suradnji sa Srednjom medicinskom školom Draginja Nikšić iz Sremske Mitrovice. Učenici naše škole koji su radili na tom projektu su Anamarija Pavlin, Mateja Brčić i Natalija Dukarič s mentoricom Danijelom Švigir.

Drugi je projekt bio „Ljubimac, prijatelj, terapeut“ u suradnji s Medicinskom školom Bjelovar i Medicinskom školom Šibenik. Matej Turk, Laura Šoban i Petar Lendl radili su na tom projektu sa svojim mentorom Alojzom Mohač.

„Volonterstvo bez granica“ predstavile su Ana Pavlin, Magdalena Horvat i Petra Balić s mentoricom pedagoginjom Tatjanom Papst u suradnji sa Školom za medicinske sestre Mlinarska i Školom za medicinske sestre Vrapče.

Koordinator za sva tri projekta bila je dr. Suzana Đanić.

Galeriju slika s E-medice možete pogledati u grupi Srednja škola Bedekovčina na Facebooku, a vijesti iz medija u rubrici Press Clipping.

Naslovna fotografija preuzeta je s mrežne stranice Krapinsko-zagorske županije.

Natalija Dukarič