Vijesti iz pčelinjaka (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 4. 2016.

Apis mellifera, medonosna pčela, od proslog proljeća ponovni je stanovnik našeg pčelinjaka na poligonu.

Proteklog proljeća, kasno nakon bogate medonosne paše, dipl. ing. Daniel Gavran donio je nove zajednice selekcionirane pčele iz okolice Slunja.

Svjedoci smo strahovito velikih gubitaka pčela u svijetu pa smo tako i sami po tom pitanju oštećeni, sve zbog izuzetno teške zime. No, unatoč tome, pod budnim okom našeg glavnog pčelara Ivana Pogačića i njegovih učenika, budućih pčelara, zbrojeni su gubici, napravljeno prvo proljetno preslagivanje košnica te smo u iščekivanju prvog ovogodišnjeg vrcanja i novog meda.

Galerija.

dipl.ing. Daniel Gavran