Znanstveni simpozij u OB Zabok

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 5. 2016.

U Općoj bolnici Zabok održan je znanstveno-stručni simpozij „Rodilište prijatelj majki i djece“ na kojem su prisustvovali i učenici 3. Ma.

Simpozij se održavao u organizaciji Koordinacijskog tima za promociju dojenja na području Krapinsko-zagorske županije i suorganizaciji Medicinskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana i Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije.

Predavanja su donijela niz zanimljivosti i planova koji su sastavni dio inicijative da zabočko rodilište postane" Rodilište prijatelj majki i djece".  U uvodnom dijelu predavanja sudionicima se obratio dr. Rajko Fureš, a zatim su uslijedila predavanja prof. dr. sc. Milana Stanojevića, voditelja odjela za neonatologiju KB Sveti duh,  dr. Jadranke Šanjug, specijalista ginekologije i opstetricije, primalja iz zabočkog rodilišta i Biserke Sviben, pomoćnice ravnatelja za sestrinstvo Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije.

Na predavanjima su prisustvovali liječnici, medicinske sestre, primalje i  predstavnici zdravstvenih ustanova.

Štefica Sukreški