Get on your bikes, Europe`s back in business u Teramu

Autor: Daniela Usmiani, 31. 5. 2016.

Vožnjom bicikla po ulicama Rima završio je peti susret projektnih timova Erasmus+ projekta „ Get on your bikes, Europe`s back in business!“. Učenici  iz Latvije, Češke, Poljske, Njemačke, Slovenije i Hrvatske zajedno sa svojim domaćinima, učenicima škole „Il Poppo Rozi“ iz Terama gdje smo proveli 5 dana (23.5 -27.5. 2016.) u aktivnostima projekta, istraživali su biciklističku infrastrukturu u Rimu, saznali brojne aktivnosti od biciklističke udruge te u okviru biciklističke ture obišli sve poznate znamenitosti u gradu. Ubacili smo i novčić u Fontanu di Trevi za uspješno provođenje projekta.

U okviru četverodnevnog boravka učenici su se provezli trima unaprijed pripremljenim stazama i snimili priloge na 9 europskih jezika za mrežnu stranicu projekta. Domaćini su nam pokazali marketinške aktivnosti i proizvode kojima promoviraju svoju virtualnu podružnicu zajedničke virtualne tvrtke „Cycling freaks“ te uživali u aktivnostima i vožnji obalom u prekrasnom mjestu Pinetu u okviru avanturističke staze kao jedne od ponude tvrtke.

Centralni događaj za sve bio je sajam na glavnom trgu Terama  na kojem su sve zemlje predstavile svoje podružnice zajedničke virtualne tvrtke „Cycling freaks“, promotivne materijale, kao i redizajnirane dijelove biciklističke opreme i nove dodatke opremi.

Naša škola je redizajnirala biciklističke hlače, izradili smo letke s novom ponudom. Učenici su nosili hlače za vrijeme sajma kako bi što bolje promovirali novu ponudu. Novi dodatak opremi su i trak za nogavice.

Predstavili smo našu zemlju, županiju i školu nizom promotivnih materijala. Zahvaljujemo KZ županiji i Turističkoj zajednici KZŽ na materijalima i suvenirima koje su nam dali kako bi naš štand bio bogat i raznovrstan.

Razgledali smo i prjateljsku školu i posjetili i njihovu poljoprivrednu školu kako bi razgledali poligon za praktičnu nastavu i kupili proizvode koje samostalno proizvode.

Ovim završava druga godina trogodišnjeg projekta, a najbolje utiske su izrazili sami učenici:

„Imao sam jedinstvenu priliku biciklom proći gradom Rimom, a kulturno povijesne znamenitosti koje sam vidio dio su mog obrazovanja pošto povijest Rima učimo na satu povijesti arhitekture. Biciklom smo prošli neke od najljepših dijelova regije u kojoj se Teramo nalazi, kao što su pješčane plaže i utvrda sa koje se pruža predivan pogled. Moj domaćim Andrea D'Amico bio je pristojan i uljudan. Iako nije znao engleski bas najbolje, uspjeli smo se sporazumjeti te smo ovaj susret u Teramu učinili nezaboravnim. A što reći o svim ostalim domaćinima i gostima iz ostalih zemalja nego da smo proveli zaista divnih tjedan dana i da ću ih pamtiti zauvijek.“

Karlo Bosec, 2G

„Svidjelo mi se jer sam se puno nasmijao, vidio stare građevine te sam se zabavio te upoznao puno novih prijatelja.“

Lovro, 3G

„A ono što je najbolja stvar je da s učenicima iz ostalih zemalja nikad nije bilo dosadno, svi su bili voljni upoznati druge učenike i naučiti nešto novo. I svi su spremni na zabavu, smijeh i ples. Kao ukupni dojam mogu reći da definitivno trebate posjetiti Italiju i uključiti se u ovakve projekte jer vam odlazak na ovakva putovanja pruža nezaboravno iskustvo!“

Patrik, 2G

Daniela Usmiani, koordinatorica