Agrotehničari na farmi muznih krava (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 6. 2016.

Učenici prvog razreda agrotehničara posjetili su OPG Horvatinčić, gdje su se susreli s farmom muznih krava.

Ova farma predstavlja reprezentativan primjer dobre prakse na kojoj se uzgajaju muzne krave holstein pasmine s proizvodnjom mlijeka daleko većim od prosjeka zemalja Zapadne Europe.

Tu smo se susreli sa svim kategorijama goveda i svim tipovima uzgoja: od slobodnog držanja do uzgoja na dubokoj stelji. Dobili smo saznanja o proizvodnji krme za stoku koju domaćini sami proizvode, kao i o važnosti organizacije posla na farmi.

U drugom dijelu vježbi dobili smo uviđaj o kvaliteti i važnosti suvremene poljoprivredne mehanizacije bez koje ovo gospodarstvo ne bi moglo funkcionirati.

Galerija.

Elena Lenard