Radionice nematerija​lne baštine

Autor: Daniela Usmiani, 10. 10. 2011.

Naši učenici nastupili su s prezentacijom lončarskog obrta u sklopu radionice nematerijalne baštine u Kumrovcu, 1. listopada 2011.

Pri otvaranje izložbe ''Niža pučka škola'', učenici Andrija Frančina i Mario Tenšek, pod vodstvom prof. Roberta Kuhara, zainteresiranim posjetiteljima Muzeja Staro selo Kumrovec prikazivali su tradicionalan način izrade glinenih uporabnih predmeta. Na mehaničkom kolu ''u živo'' su izrađivali glinene vrčeve i bilikume, ukrašavali ih i izlagali proizvode koji su sami izradili toga dana ili tijekom nastave. Ujedno su i predstavljali školi dijeleći propagandne materijale.Radionica se održavala u sklopu programa Subota u etno selu i otvaranja izložbe ''Idemo u nižu pučku kumrovečku škole'' na kojoj se predstavljalo školstvo u Hrvatskom zagorju na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće.

Više u galeriji.