Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 8. 2016.

Ministarstva poduzetništva i obrta objavilo je javni poziv za projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ namijenjen učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za obrtnička zanimanja.

Prijaviti se mogu svi učenici srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za obrtnička zanimanja, odnosno autolakirer, autolimar, automehatroničar, bravar, dimnjačar, elektroinstalater, fasader, galanterist, instalater grijanja i klimatizacije, instalater kućnih instalacija, konobar, krojač, krovopokrivač, kuhar, mesar, pekar, plinoinstalater, slastičar, stolar, tesar i vodoinstalater.

Učenici srednjih škola su prihvatljivi Podnositelji prijave po ovom Otvorenom javnom pozivu ukoliko:

• su državljani Republike Hrvatske i imaju prebivalište na području Republike Hrvatske
  • imaju status redovitog učenika sukladno odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 – ispravak, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14)
  • imaju prosjek ocjena završnog razreda osnovne škole, odnosno prethodno završenog razreda srednje škole minimalno 2,50
  • savladavaju nastavni program u kojem se obrazuju bez ponavljanja razreda
  • se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za obrtnička zanimanja
  • imaju u cijelosti opravdanu potporu iz školske godine 2015./2016. (ukoliko je primjenjivo)
  • nisu korisnici stipendije ili druge potpore za školovanje iz drugih izvora.

Iznos potpore koji se može dodijeliti je 750,00 kuna po učeniku mjesečno, za školsku godinu 2016./17. (od 01.09.2016. do 31.08.2017. godine).

Prijava (Prijavni obrazac s traženom dokumentacijom) se podnosi Ministarstvu neposredno ili putem pošte od 01.09.2016. godine. Popis tražene dokumentacije, kao i onu koju je potrebno popuniti, nalazi se u Javnom pozivu koji se može preuzeti ispod ove obavijesti.

Prijave se zaprimaju od 1. 9. 2016. do 14. 10. 2016. g. pa ukoliko imate kakvih pitanja, sve odgovore možete dobiti na početku nastavne godine od svog razrednika ili u tajništvu.