Posjet Njemačkoj

Autor: Daniela Usmiani, 13. 10. 2011.

U rujnu su ravnatelj Zlatko Radman i profesori Nada Čajko, Sanja Markuš i Štefica Sukreški posjetili firmu Vitalis Gmbh, Gut Wehlitz, Schkeuditz u Njemačkoj. Glavni razlog suradnje između navedene firme i naše škole mogućnost je obavljanja stručne prakse naših učenika, učenja njemačkog jezika te upoznavanje s kulturom i poviješću zemlje.

Kako se u našoj školi obrazuju učenici u području graditeljstva, zdravstva i poljoprivrede, firma Vitalis organizirala je nekoliko posjeta poduzećima gdje bi se takva vrsta prakse mogla obavljati: "Link Architekten" Leipzig, "Physiotherapie Barbara Koch" Leipzig, "Helios klinik" Schkeuditz, "Gaertnerei und Baumschule Felgentraeger" Leipzig. U svakom poduzeću smo dobili podatke o terminu obavljanja praktične nastave, broju učenika koje mogu primiti te čime će se učenici baviti i što sve mogu naučiti.

Smještaj i prehrana za učenike i nastavnike organizirana je u novoadaptiranim objektima Vitalisa u Gut Wehlitzu (periferija Schkeuditza).

Za praktičnu nastavu koja se obavlja u Leipzigu prijevoz je moguće ostvariti udobnim vlakom, a za Schkeuditz se može dogovoriti prijevoz kombijima kojima raspolaže firma Vitalis. Prema informacijama predstavnice firme Vitalis očekuje se obnavljanje i drugih objekata na lokaciji smještaja u Gut Wehlitzu te bi i učenici trogodišnjih graditeljskih zanimanja mogli također obaviti svoju praktičnu nastavu u Njemačkoj.

Firma Vitalis organizirala je i razgled grada Leipziga, što je inače i u programu za učenike koji dolaze na obavljanje stručne prakse.

Nada Čajko