Predavanje u Svetoj Katarini (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 10. 2016.

Učenici 5. razreda Medicinskog učilišta prisustvovali su predavanjima u organizaciji Specijalne bolnice za ortopediju, kirurgiju, internu medicinu, neurologiju, fizikalnu medicinu i rehabilitaciju Sveta Katarina.

Predavanje pod nazivom Sigurnost bolesnika – prioritet u radu operacijskih sestara održala je Kristina Krupljan, prvostupnica sestrinstva, osvrnuvši se na protokole i potrebnu dokumentacijsku provjeru koju njezin tim provodi kod svakog pacijenta prije operativnog zahvata.

Marija Martinko, anesteziološka tehničarka u bolnici Sveta Katarina, učenicima je objasnila važnost i ulogu anesteziološkog tima u predoperativnoj, operativnoj i postoperativnoj brizi za bolesnika te važnost suradnje anesteziološkog i kiruruškog tima predavanjem pod nazivom Zadaci medicinske sestre/medicinskog tehničara u anesteziološkom timu.

Marko Koščak, fizioterapeut u istoj bolnici, održao je predavanje pod nazivom Rehabilitacija bolesnika nakon ortopedskih operacija kojim je učenicima ukazao na važnost rehabilitacije bolesnika nakon operativnog liječenja u ortopedskoj kirurgiji.

Galerija.

Blaženka Videk