Prijave ispita državne mature

Autor: Daniela Usmiani, 4. 12. 2011.

Kao što je najavljeno, započele su prijave ispita državne mature i studijskih programa. Prijave ispita državne mature trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2011. godine do 1. veljače 2012. godine. Prijave studijskih programa u ljetnome upisnom roku bit će omogućene od 1. prosinca 2011. godine do 16. srpnja 2012. godine (osim studijskih programa koji su odredili raniji rok prijave).

U isto vrijeme bit će omogućene i aktivacije prošlogodišnjih maturanata i registracije za kandidate koji su srednje obrazovanje završili prije 2010. godine ili su strani državljani.

Molimo da prije prve prijave u sustav dobro proučite brošuru koja je dostupna na
www.postani-student.hr te Pravilnik o polaganju državne mature dostupan ovdje. Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je nužno pridržavati se uputa koje su navedene u brošuri. Također, u navedenoj brošuri se nalazi i Kalendar svih rokova koji se odnose na provedbu polaganja ispita državne mature i prijave studijskih programa koje je uputno pročitati kako bi pravovremeno obavili sve radnje vezane uz prijave.

Molimo sve kandidate da redovito prate mrežne stranice Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja
www.ncvvo.hr i Postani student www.postani-student.hr, a u slučaju bilo kakvih nedoumica ili pitanja nazovite Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja – CALL centar +385 1 4501 899, ili se obrate Službi za podršku korisnicima CARNeta na adresu e-pošte matura@carnet.hr ili broj telefona 01 6661 500.

Upute kako se prijaviti prvi puta, ako nekome nije jasno, nalazi se na školskoj stranici (Državna matura-->obavijesti). Sljedeći tjedan će koordinatori proći kroz sve razrede tijekom SRO-a. Pripremite pitanja ako ih ima.

OBAVEZNO: Napišite listu fakulteta koji vas interesiraju i na stranicama postani-student.hr (Studijski programi, odmah na vrhu) provjerite koje razine obaveznih ispita državne mature traži pojedini fakultet, kao i koje izborne ispite traže. Pogledajte koje papire biste trebali predati za upis, kao i moguće dodatne provjere koje fakultet provodi. Također je navedena i upisna kvota za nove studente.

Vaši koordinatori