« Listopad 2018 »

Likovno-literarni natječaj Domovinski rat
Autor: Krasnodor Mikša, 7. 2. 2018.

Na 4. likovno-literarnom natječaju “Domovinski rat” Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata “Barun” svojim radovima sudjelovalo je ukupno devetnaest učenika naše škole.

Natječaj Udruga organizira u cilju poticanja učenika na samostalno učenje i promišljanje o Domovinskom ratu.

Soboslikari-ličioci javili su se na natječaj freskama na više tema: Sjećanje na poginule, Domovinski rat, Kako oprostiti i tolerancija, arhitektonski tehničari akvarelima, akvareliranim crtežima i idejnim projektnim prikazima na temu Vukovar u budućnosti, a proizvođači keramike na temu Tolerancija (novi suvenir Vukovara).

Akvarelima su sudjelovali Dini Glumpak, Sara Mlinarić, Marta Horvatek, Klara Sente, Petra Kucelj, Petra Sente,  Elena Đurkan, Ana Haramustek, Matija Kraljić, Martin Tomašković, Valerija Pozaić i Antonija Vdović.

Kombiniranom tehnikom/računalnom grafikom na natječaj su svoje radove prijavili Danijel Plašč, Rudolf Piljek, Matija Kraljić, Ana Haramustek, Elena Đurkan, Petra Sente, Martin Tomašković, Valerija Pozaić i Marta Horvatek.

Kombiniranom tehnikom/fresco-secco sudjelovali su Kristijan Bezjak, Mario Vuđan, Karlo Tujec i Mihael Kadoić, a engobiranom keramikom Dragutin Vrdelja.

Svim učenicima mentor je bio dr. art Robert Kuhar.

Učenik Mihael Kadoić, soboslikar-ličilac, osvojio je 2. mjesto na natječaju na temu Domovinskog rata u tehnici fresco-secco.

Organizatori će natjecanja radove učenika izložiti u galerijsko izložbenom prostoru Gradske knjižnice K. Š. Gjalski u Zaboku, a otvorenje izložbe održati će se 13. veljače 2018.

Galerija.