Program MEMOAIDS predstavljen na Vijeću roditelja

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 2. 2012.

Na još jednom sastanku Vijeća roditelja, uz profesorska izlaganja, Deni Ban i ja, Marela Hrkač, predstavili smo projekt "MEMOAIDS", što zapravo podrazumijeva "mladi za mlade".

U ovom projektu sudjelujemo dobrovoljno i činimo korisnu stvar za sebe i svoje vršnjake. U projektu sudjeluju učenici drugih razreda.

Na Vijeću roditelja ukazali smo još jednom na svima dobro znan problem našeg društva, odnosno vremena - SIDU/AIDS. Podučili smo ih o prevenciji, načinu testiranja te samo ih savjetovali o tome kako treba razgovarati i postaviti se prema djeci. Podijelili smo im i informativne knjižice koje bi ima trebale pomoći u tome.

Uz pomoć naših mentorica, profesorice i medicinske sestre Štefice Sukreški te profesorice tjelesno i zdravstvene kulture Tatjane Tuđa, nadamo se najboljem ishodu ovog projekta. Naš cilj nije da ikoga mijenjamo ili da mijenjamo nečije životne navike, ali bismo voljeli vidjeti smanjen postotak bolesti, a samim time i zaraženosti. Sve se može kad se hoće, a volju je najbolje pronaći u sebi.

Neka nam cilj bude "Mogu promijeniti svijet", jer tko to zaista želi, to zaista i može. Živimo život koji nas čini sretnima.

Galerija.

Marela Hrkač