Prva mjesta na natjecanju iz latinskog jezika

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 3. 2012.

U Zaboku je održano županijsko natjecanje iz latinskog jezika na kojem su naši učenici osvojili prva mjesta.

Na natjecanju koje se održalo u Gimnaziji A. G. Matoš u Zaboku natjecali su se i naši učenici, u kategoriji zdravstvenih škola.

Prvo mjesto osvojio je Dominik Mihalinec. Druga je bila Valentina Horvat, a treća Elizabet Horvat. Svi učenici naše škole, pod vodstvom mentorice Katarine Štambak.

Ispit je trajao 90 minuta, a provjeravalo se znanje prijevoda, gramatike te stručnog vokabulara i civilizacije.

Natjecatelji koji će ići na državno natjecanje iz latinskog jezika bit će poznati tek kada završe sva natjecanje na razini Republike Hrvatske.

Čestitamo našim latinistima!